2 березня 2023 року Інститут економіки та прогнозування НАН України відвідала делегація працівників Посольства Республіки Корея в Україні на чолі з Надзвичайним і Повноважним Послом паном Хьонгом Те Кімом.
Спочатку відбулася дуже тепла зустріч і конструктивна розмова пана посла з директором Інституту академіком Валерієм Гейцем, під час якої дипломатів ознайомили з роботою установи й дослідженнями її співробітників.
 Директор Інституту економіки та прогнозування НАН України академік Валерій Геєць і Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Корея в Україні пан Хьонг Те Кім |
 Зустріч із дипломатами Республіки Корея в кабінеті директора Інституту економіки та прогнозування НАН України перед лекцією |
 Учасники зустрічі (зліва направо): радник-посланник Посольства Республіки Корея в Україні Чаньонг Кім, доктор економічних наук, професор Олена Борзенко, доктор економічних наук, професор Леонід Кістерський, Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Корея в Україні Хьонг Те Кім, директор Інституту |
Опісля пан Хьонг Те Кім прочитав для науковців Академії лекцію «Досвід розвитку Республіки Корея та його користь для України», поділившись актуальною інформацією про Республіку Корея та продемонструвавши сприйняття й розуміння дипломатами сучасної України.
 Академік Валерій Геєць представляє високого гостя слухачам лекції |
 Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Корея в Україні пан Хьонг Те Кім читає лекцію науковцям Академії |
До вашої уваги – головні тези цього цікавого виступу.
• Корейський уряд і корейський народ солідарні з Україною та підтримують її. Вони добре усвідомлюють, що український уряд і народ, воюючи, мають єдине бажання – зберегти свободу і захистити свою країну. Республіка Корея віддає шану мужності й жертовності українців, які протистоять лихоліттям війни. Нинішній період є доленосним для України, бо через страждання й боротьбу сьогодні визначається майбутнє українського народу і держави. Корейський уряд засуджує російське вторгнення і разом із міжнародною спільнотою приєднується до санкцій проти росії.
• Корейський народ, як і український зараз, завжди виявляв стійкість духу, долав усі перешкоди й піднімався з новою силою, відкриваючи нову сторінку своєї історії. За останні 70 років Республіка Корея зазнала серйозних випробувань, пройшовши шлях від руїни до високорозвиненої держави, і хотіла би поділитися своїм досвідом розвитку економіки. Докладно описати цей період доволі складно, тож у своїй лекції пан посол виокремив три ключові компоненти: «закладання підвалин виробничої промисловості», «розвиток інформаційних технологій» і «розквіт культурної галузі».
• У 1960-х роках Республіка Корея ухвалила загальну стратегію, що полягала в інтенсивному розвиткові важкої металургійної та хімічної промисловості заради експортно орієнтованого економічного зростання. Разом з експортно орієнтованою промисловою політикою під керівництвом уряду, за злагодженої та наполегливої роботи бюрократичного апарату, розширення напрямів і збільшення обсягів експорту великими компаніями на кшталт «Hyundai», «Samsung» і «LG» тогочасна внутрішня політика сприяла загальному піднесенню в корейському суспільстві, формуванню духу колективізму та працьовитості, впевненості у власних силах і звички не покладатися на інших, а робити все власноруч. Завдяки цьому вже за 20 років – у другій половині 1980-х – з’явився вислів «Диво на річці Хан».
• Зараз Республіка Корея робить акцент майже на всіх виробничих галузях. Причому інновації та економічний стрибок можливі лише за умови, коли всі сфери промисловості пов’язані між собою системою комунікацій. І уряд, і бізнес змогли простежити цю тенденцію, швидко адаптуватись і, доклавши належних зусиль, перетворити Республіку Корея на передову ІТ-державу.
• На початку 1980-х років закінчилася епоха, коли уряд визначав економічну та промислову політику країни. Натомість компанії перебрали на себе лідерство у визначенні напряму власного розвитку, а уряд став відігравати роль органу, що лише закладає фундамент для перспективних галузей виробництва, розвитку інфраструктури й удосконалення системи ІТ і комунікацій. Міцна промислова база та новітні інформаційні технології, що вивели її на новий рівень, стали основою конкурентної індустрії культури, якою Республіка Корея особливо пишається. У межах стратегії підтримки індустрії культури уряд сприяє розкриттю й розвитку талантів, надає можливості для регулярного та професійного підвищення кваліфікації.
• Перспективними стратегічними галузями, що визначатимуть і розвиватимуть корейську економіку впродовж наступних 20 років, уряд обрав системні напівпровідники, автомобілі майбутнього, біоздоров’я (biohealth), енергетику, пристрої відображення, оборонну сферу та розважальний контент. Щоби підтримати їх, Республіка Корея активно фінансує науково-дослідні центри, а також інвестує у науково-технологічний розвиток.
• Перевагами України пан посол назвав: 1) історично загартований сильний національний характер; 2) національну єдність, яку зміцнила війна; 3) великий потенціал (наша країна володіє всіма компонентами для створення могутньої держави – населенням, територією та ресурсами).
• З огляду на досвід Республіки Корея, Україні для успішного розвитку слід зосередитися на: 1) формуванні широкого бачення національного розвитку та його сталому втіленні; 2) розвитку професійного, ефективного та креативного бюрократичного апарату; 3) створенні сприятливого середовища для бізнесу; 4) підготовці кваліфікованих кадрів.
Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Кореяв Україні завершив свій виступ словами Великого Кобзаря: «Борітеся – поборете!».
Загалом лекція була дуже змістовною й емоційною та продемонструвала добре знання історії України і глибоку повагу до нашого народу, який наразі переживає свою «історію крові та сліз».
 Під час лекції |
По тому Пан Хьонг Те Кім щиро, чітко й посутньо відповів на численні запитання українських науковців-економістів, які досліджують досвід Республіки Корея як країни, що створила справжнє економічне диво, змогла відбудуватись і перебудуватись на нових технологічних засадах, а також повідомив, що Республіка Корея веде з Україною двосторонні перемовини, аби активно долучитися до нашої повоєнної відбудови.
Відеозапис лекції
За інформацією Інституту економіки та прогнозування НАН України