Можливо, ви намагаєтесь звернутися до цього сайту із захищеного браузера на сервері. Увімкніть сценарії та перезавантажте сторінку.
Увімкнення більш доступного режиму
Вимкнення більш доступного режиму
Пропустити команди стрічки
Перейти до основного вмісту
Вимкнути анімацію
Увімкнути анімацію
Увійти
Конкурси
Премія Верховної Ради України молодим ученим (Премія Верховної Ради України найталановитішим молодим ученим в галузі фундаментальних і прикладних досліджень та науково-технічних розробок з 2008 по 2018 рр.)
Робота - учасник конкурсу
2013
року
Повідомлення
Конкурси
Ради, комітети, комісії
Доповіді на засіданнях Президії
Молоді вчені
Information
Робота - переможець конкурсу
Так
Так
5%,95%
Вплив нерівнокомпонентності об’ємного навантаження на фізико-механічні властивості вугілля
Під час отримання даних із data_mscrm_2016 сталася помилка. Додаткові відомості для адміністраторів наведено в журналі сервера.
Ідентифікатор взаємозв'язку:004e9aa1-f675-b0e1-cbdb-53c311a9fdd7
Робота присвячена встановленню закономірностей зміни фізико-механічних властивостей вугілля різних марок від видів напруженого стану для визначення параметрів зони граничного стану для пологих вугільних пластів. У роботі встановлено, що для досліджених марок вугілля спостерігається невідповідність між видами напруженого та деформаційного станів μσ ≠ με, тобто при зміні виду напруженого стану від узагальненого стиснення до узагальненого розтягування вид деформаційного стану змінюється від узагальненого стиснення до узагальненого зсуву. Експериментально встановлено вплив виду напруженого стану на фізико-механічні характеристики вугілля. При виді напруженого та деформаційного станів відповідного узагальненого зсуву спостерігається мінімальне значення енергії деформування і максимальна зміна об'єму в момент руйнування. Експериментально доведено, що насичення вугілля водою призводить до пластифікації, зменшенню його пружних властивостей і зниження граничної міцності, гомогенізації середовища, локалізує руйнування вугілля в одній площині і реалізується зсувний механізм руйнування, закономірність невідповідності прагне до відповідності. Насичення вугілля метаном призводить до окрихчування вугілля, збільшення пружних властивостей і граничної міцності, інтенсифікується утворення тріщин, невідповідність між με і μσ має складну закономірність, руйнування носить динамічний характер, тріщини близькі до тріщин відриву. Для всіх видів напруженого стану при підвищенні температури масиву від 25оС до 50оС кількість і швидкість виходу метану з вугілля збільшується, а максимальне збільшення (в середньому в 2 - 2,5 рази) спостерігається при μσ = -0,5. Із застосуванням отриманих закономірностей зміни фізико-механічних властивостей вугілля при їх деформуванні та руйнуванні в об'ємному полі напружень, розроблено метод розрахунку параметрів зони граничного стану, в яку входить і зона віджиму. У методі враховані параметри, за допомогою яких визначаються розмір зони опорного тиску і глибина зони віджиму.
©
Центр практичної інформатики НАН України
, 2017