Можливо, ви намагаєтесь звернутися до цього сайту із захищеного браузера на сервері. Увімкніть сценарії та перезавантажте сторінку.
Увімкнення більш доступного режиму
Вимкнення більш доступного режиму
Пропустити команди стрічки
Перейти до основного вмісту
Вимкнути анімацію
Увімкнути анімацію
Увійти
Конкурси
Премія Верховної Ради України молодим ученим (Премія Верховної Ради України найталановитішим молодим ученим в галузі фундаментальних і прикладних досліджень та науково-технічних розробок з 2008 по 2018 рр.)
Робота - переможець конкурсу
2013
року
Повідомлення
Конкурси
Ради, комітети, комісії
Доповіді на засіданнях Президії
Молоді вчені
Information
Робота - переможець конкурсу
Так
Так
5%,95%
Властивості сингулярних оптичних пучків топологічні реакції, орбітальний кутовий момент та варіації фазової швидкості
Під час отримання даних із data_mscrm_2016 сталася помилка. Додаткові відомості для адміністраторів наведено в журналі сервера.
Ідентифікатор взаємозв'язку:b04d9aa1-96d6-b0e1-a53c-9d4a8bf8b69f
Цикл робіт присвячений дослідженню оптичних сингулярностей – особливих точок електромагнітного поля, де утворюються так звані оптичні вихори, які є носіями орбітального кутового моменту світла. Була досліджена структура поперечних оптичних вихорів та процеси (топологічні реакції), що відбуваються з ними в світловій хвилі. Проведений теоретичний аналіз структури світлового поля хвиль з оптичними вихорами з дробовим топологічним зарядом, що створені за допомогою бінарних комп’ютерно-синтезованих голограм. Вперше була розв’язана задача квантування проекції орбітального кутового моменту фотона. Показано також, що при обертанні (та взагалі періодичному русі) оптичного пучка спектри орбітального кутового моменту зумовлюють відповідні частотні спектри. Також було проведено дослідження фазової швидкості світла при дифракції плоскої хвилі на непрозорому диску. Встановлено надсвітловий рух хвильових фронтів у області геометричної тіні (пляма Пуассона) за диском. Отримані результати доповнюють існуючі знання про природу світла та мають великі перспективи для практичного застосування.
©
Центр практичної інформатики НАН України
, 2017