Можливо, ви намагаєтесь звернутися до цього сайту із захищеного браузера на сервері. Увімкніть сценарії та перезавантажте сторінку.
Увімкнення більш доступного режиму
Вимкнення більш доступного режиму
Пропустити команди стрічки
Перейти до основного вмісту
Вимкнути анімацію
Увімкнути анімацію
Увійти
Конкурси
Премія Верховної Ради України молодим ученим (Премія Верховної Ради України найталановитішим молодим ученим в галузі фундаментальних і прикладних досліджень та науково-технічних розробок з 2008 по 2018 рр.)
Робота - переможець конкурсу
2015
року
Повідомлення
Конкурси
Ради, комітети, комісії
Доповіді на засіданнях Президії
Молоді вчені
Information
Робота - переможець конкурсу
Так
Так
5%,95%
Операторні методи розв’язання крайових задач для диференціальних та інтегро-диференціальних рівнянь
Під час отримання даних із data_mscrm_2016 сталася помилка. Додаткові відомості для адміністраторів наведено в журналі сервера.
Ідентифікатор взаємозв'язку:df369aa1-3683-b0e1-a53c-967080a14132
Роботу «Операторні методи розв'язання крайових задач для диференціаль-них та інтегро-диференціальних рівнянь» присвячено дослідженню операторних, операторно-диференціальних, інтегро-диференціальних рівнянь та крайових задач для них у просторах Банаха та Гільберта. Специфіка розгляду інтегро-диференціальних рівнянь в тому, що їх лінійна частина є необоротним оператором і це ускладнює задачу. Для слабкозбурених лінійних задач, у припущенні, що породжуючі задачі нерозв’язні, знайдено достатні умови існування розв'язків, з використанням метод Вішика Люстерника та апарату теорії псевдообернених матриць та операторів, який розвинено у роботах А.М. Самойленка та О.А. Бойчука і побудовано загальний вигляд розв’язків таких задач. При дослідженні слабконелінійних рівнянь та крайових задач для них використано аналог методу Ляпунова Шмідта, побудовано рівняння для породжуючих констант, які визначають необхідні умови існування розв’язків, доведено достатні умови та встановлено зв’язок між необхідними та достатніми умовами. Побудовано збіжні ітераційні процедури відшукання розв'язків. Даний цикл робіт є інструментом для розв'язання теоретичних та прикладних задач математики й може бути використаний при дослідженнях в фізиці, біології та медицині.
©
Центр практичної інформатики НАН України
, 2017