Можливо, ви намагаєтесь звернутися до цього сайту із захищеного браузера на сервері. Увімкніть сценарії та перезавантажте сторінку.
Увімкнення більш доступного режиму
Вимкнення більш доступного режиму
Пропустити команди стрічки
Перейти до основного вмісту
Вимкнути анімацію
Увімкнути анімацію
Увійти
Конкурси
Премія Верховної Ради України молодим ученим (Премія Верховної Ради України найталановитішим молодим ученим в галузі фундаментальних і прикладних досліджень та науково-технічних розробок з 2008 по 2018 рр.)
Робота - учасник конкурсу
2016
року
Повідомлення
Конкурси
Ради, комітети, комісії
Доповіді на засіданнях Президії
Молоді вчені
Information
Робота - переможець конкурсу
Так
Так
5%,95%
Багатоцільова лабораторна установка рентгенівського аналізу матеріалів
Під час отримання даних із data_mscrm_2016 сталася помилка. Додаткові відомості для адміністраторів наведено в журналі сервера.
Ідентифікатор взаємозв'язку:213c9aa1-a6bd-b0e1-a53c-9b5efbf2d364
Цикл наукових праць складається з 9 робіт, з яких 3 наукові статті (2 з яких входять до бази даних SCOPUS), частина монографії, 1 патент України та 4 роботи опубліковані як тези в збірниках праць міжнародних конференцій. Головною метою було створення експериментального стенду з можливістю реалізації класичного EDXRF аналізу, рентген флуоресцентного аналізу з використанням моделі вторинної мішені та рентгенівської радіографії. Основні високовольтні та вакуумні вузли були взяті з виведеного з експлуатації растрового електронного мікроскопу виробництва заводу Selmi, Україна. Через те, що параметри електронного пучка не задовольняли необхідні умови (ток сфокусованого пучка електронів менше за 1 мА), виникла необхідність встановлення нового джерела електронів. Тому був розроблений новий катодний вузол на основі трьохелектродної електронної гармати з катодом непрямого розжарювання. Стандартна електронно-оптична система з невеликими вдосконаленнями дозволила ефективно транспортувати електронний пучок в камеру взаємодії (на мішень потрапляє порядку 80% електронів, що генеруються) та отримати розміри плями електронного пучка на мішені-конверторі менше за 30 мкм. В результаті дослідження отримані наступні наукові та науково-технічні результати: Створена багатоцільова лабораторна установка, в якій реалізовані наступні методики аналізу: рентген флуоресцентний в умовах вакууму та в атмосфері, рентгенівська радіографія. Проведені розрахунок та чисельне моделювання трьохелектродної електронної гармати для створення джерела рентгенівського випромінювання. Описана методика розрахунку такої характеристики рентген флуоресцентних аналізаторів, як чутливість елементів. За допомогою якої можна робити якісний та кількісний порівняльний аналіз рентген флуоресцентних спектрометрів. Показано, що створена установка має характеристики на рівні світових комерційних пропозицій в цій галузі. Запропонована унікальна модель рентгенівського спектрометра з вторинною мішенню, яка дозволяє реалізувати картування та конфокальний аналіз. Проведено комплексне дослідження артефакту культурної спадщини шляхом рентген флуоресцентного аналізу. Отримані унікальні дані щодо характеризації об’єкта дослідження. Описані пестициди, які могли були бути використані при реставрації об’єкту з пір’я.
©
Центр практичної інформатики НАН України
, 2017