Можливо, ви намагаєтесь звернутися до цього сайту із захищеного браузера на сервері. Увімкніть сценарії та перезавантажте сторінку.
Увімкнення більш доступного режиму
Вимкнення більш доступного режиму
Пропустити команди стрічки
Перейти до основного вмісту
Вимкнути анімацію
Увімкнути анімацію
Увійти
Конкурси
Премія Верховної Ради України молодим ученим (Премія Верховної Ради України найталановитішим молодим ученим в галузі фундаментальних і прикладних досліджень та науково-технічних розробок з 2008 по 2018 рр.)
Робота - учасник конкурсу
2015
року
Повідомлення
Конкурси
Ради, комітети, комісії
Доповіді на засіданнях Президії
Молоді вчені
Information
Робота - переможець конкурсу
Так
Так
5%,95%
Розробка компактних електронно-вакуумних джерел випромінювання міліметрового та субміліметрового діапазонів для спектроскопії та інших додатків
Під час отримання даних із data_mscrm_2016 сталася помилка. Додаткові відомості для адміністраторів наведено в журналі сервера.
Ідентифікатор взаємозв'язку:c38c9aa1-6697-b0e1-a53c-95859e0e39f0
Роботу присвячено теоретичним та експериментальним дослідженням умов транспортування та групування електронних потоків в слабо неоднорідних магнітних полях фокусуючих систем генераторів типу ЛЗХ-клинотрон та МЦР, а також особливості збудження коливань таких генераторів при застосуванні не традиційних електродинамічних систем. Вивчено вплив неоднорідності магнітного поля на процес збудження коливань в ЛЗХ-клінотронах субміліметрового діапазона, та знайдено оптимальний розподіл магнітного поля для ЛЗХ-клинотронів 300 – 400 ГГц діапазону. Досліджено властивості власних коливань резонаторів ЛЗХ-клинотронів із подвоєними та багатоступеневими сповільнюючими системами. Показано, що в системі багатоступенева гребінка-об'ємний резонатор виникає режим об'ємно-поверхневих коливань, який забезпечує високий опір зв'язку і добротність. Розроблено генератори міліметрового та субміліметрового діапазона із такими системами та експериментально вивчені їх характеристики. Проаналізовано методи підвищення стабільності частоти коливань, а також проведено розробку основних вузлів високовольтного джерела живлення з підвищеною стабільністю вихідної напруги для ЛЗХ-генераторів субміліметрового діапазону. Отримано генерацію електромагнітного випромінювання в МЦР із циліндричним резонатором і низьковольтним полігвинтовим електронним пучком за умов рекордно низької прискорювальної напруги 2,2 кВ і вперше показано присутність додаткового механізму групування електронів у слабо неоднорідному магнітному полі. За допомогою чисельного моделювання розраховано електронно-оптичні системи з формування стрічкових електронних пучків та отримано стрічкові ГЕП з пітч-фактором більше одиниці для прискорювальної напруги та струму пучка 12 кВ / 1А, а також 5 кВ / 300 мА. Експериментально сформовано та досліджено стрічковий ГЕП з 5 кВ / 300 мА та пітч-фактором більше одиниці. Показано можливість стійкої одночастотної генерації при взаємодії розрахованих стрічкових ГЕП з високочастотними полями резонаторів, що складаються із двох дзеркал.
©
Центр практичної інформатики НАН України
, 2017