19 квітня 2017 року на засіданні Президії НАН України відбулося підписання Меморандуму про співробітництво між Національною академією наук України та Всеукраїнською громадською організацією «Український союз промисловців і підприємців»(УСПП).
Метою підписання є налагодження довгострокового взаємовигідного співробітництва задля всебічного сприяння розвиткові підприємництва, налагодження партнерських стосунків між владою, бізнесом і експертною громадськістю, поліпшення інвестиційного клімату в Україні
У вступному слові президент НАН України академік НАН України Б.Є. Патон зазначив, що Академія має великий досвід співпраці з підприємствами щодо впровадження результатів наукових розробок у виробництво та відкрита для взаємовигідної співпраці з малим та середнім бізнесом.
«Ми сподіваємося, що сьогоднішнє підписання Меморандуму сприятиме більш активному впровадженню вітчизняних наукових розробок у промисловість України», - наголосив Б.Є. Патон.
 Президент УСПП А.К. Кінах, президент НАН України академік НАН України Б.Є. Патон та головний учений секретар НАН України В.Л. Богданов
|
Президент УСПП А.К. Кінах зазначив, що промисловці і підприємці роблять вагомий внесок у забезпечення життєдіяльності держави.
 Президент УСПП А.К. Кінах презентує ювілейне видання «До нових вершин», присвячене 25-річчю від дня заснування цієї організації
|
«Мова йде не тільки про УСПП, але й про десятки всеукраїнських об’єднань та асоціацій, які, зокрема, працюють в складі Антикризової ради громадських організацій України. Одним із напрямів нашої спільної роботи є створення антикризової програми дій влади та бізнесу», - зазначив А.К.Кінах.
За словами А.К. Кінаха, в цій роботі активну участь беруть наукові установи НАН України. Але ситуація залишається тяжкою та вимагає більш системної та тісної взаємодії реального сектору економіки України та концентрованого інтелекту, досвіду, професіоналізму, що наявний в Національній академії наук України.
«На жаль, нині Україна опинилася на межі деіндустріалізації, демонструє перетворення на сировинний придаток розвинутого світу, експортуючи в основному продукції з низьким ступенем переробки та кваліфіковану робочу силу. Час припинити такі деструктивні процеси, переорієнтувати підприємства, компанії на виробництво продукції з високою доданою вартістю, що неможливо без участі передової науки. Ми всіляко підтримуємо прагматичні проекти Академії і готові, об’єднуючи зусилля, сприяти втіленню їх в життя», – зазначив А.К. Кінах.
 Підписання Меморандуму про співробітництво між НАН України та УСПП
|
На завершення виступів президент НАН України академік НАН України Б.Є. Патон та президент УСПП А.К. Кінах підписали Меморандум про співробітництво.
Фото: Прес-служба НАН України