Серйозні виклики, що стоять сьогодні перед світом і Україною, – зокрема пандемія COVID-19, яка має серйозні негативні наслідки для економік країн, міжнародні торговельні війни і посилення протекціонізму, обмеженість державних ресурсів тощо, – виводять у процесах забезпечення національної безпеки держави на перший план саме аспекти економічної безпеки. Нові виклики вимагають пошуку неординарних і негайних рішень.
Саме з метою пошуку таких рішень було проведено круглий стіл на тему «Стратегія економічної безпеки України: доцільність розроблення та шляхи вирішення цієї проблеми» Партнерство Інституту економіко-правових досліджень імені В.К. Мамутова НАН України з Міжвідомчим науково-дослідним центром з проблем боротьби з організованою злочинністю при Раді національної безпеки і оборони України здійснюється відповідно до Меморандуму про співробітництво.
Докладніша інформація про співробітництво Учасники Круглого столу – наукові співробітники Інституту економіко-правових досліджень імені В.К. Мамутова НАН України, Міжвідомчого науково-дослідного центру з проблем боротьби з організованою злочинністю при РНБО України, співробітники апарату РНБО, Служби безпеки України – обговорили питання загроз економічній безпеці держави, правового забезпечення економічної безпеки постконфліктних територій, методології стратегування та інституційного забезпечення економічної безпеки, фінансової та енергетичної безпеки, екологічні чинники, які враховуються при формуванні стратегії економічної безпеки, необхідних змін до чинного законодавства та ін.
 |
Під час обговорення особливу увагу було приділено економічній злочинності як одній із найбільших загроз економічній безпеці України. Суми фінансових збитків від економічних злочинів та/або шахрайств, зокрема корупції, кіберзлочинів, незаконного привласнення майна, шахрайств у сфері управління персоналом і публічних закупівель, є значними, що справляє негативний вплив на економічний розвиток держави, який стримується також і процесами тінізації економіки.
За підсумками круглого столу будуть сформовані та опубліковані в науковому журналі «Економіка та право» (№4 за 2020 р.) відповідні рекомендації, а тези виступів учасників – у збірці матеріалів, яка планується до видання до початку листопада ц.р. та буде розміщена на сайті Інституту у розділі «Видання».
Науковий журнал «Економіка та право» За інформацією Інституту економіко-правових досліджень імені В.К. Мамутова НАН України