16 березня 2022 року організація «Глобальна спільнота людей» (United People Global) організувала захід #UnitedForUkraine, щоб інформувати міжнародну спільноту про війну в Україні та можливі шляхи допомоги українському народові. До нього доєдналися близько 80 учасників із різних куточків світу, зокрема, Іспанії, Пакистану, Грузії, Індії, деяких африканських країн. Участь в онлайн-зібранні взяли й членкині спільноти з України, серед яких – науковий співробітник відділу економічної історії Інституту економіки та прогнозування НАН України кандидат економічних наук Олександра Курбет.
United People Global – міжнародна спільнота, метою якої є заохочення та залучення людей до поліпшення світу. Це досягається в різні способи, але насамперед шляхом сприяння досягненню цілей сталого розвитку (ЦСР).
Презентація членкинь спільноти з України – волонтерки
Богдани Капіци, працівниці ІТ-компанії «Livatek»
Наталії Ушкевич і кандидатки економічних наук
Олександри Курбет називалась
“UKRAINE NOW: the war, that’s changing the world”. Зокрема, Олександра Курбет розповіла про початок повномасштабного воєнного нападу росії на Україну, зауваживши про безглуздість причин нападу, наголосивши на терористичних методах ведення війни російською армією, загибелі цивільного населення, дітей та вагітних жінок, катастрофічних руйнуваннях цивільної інфраструктури, переслідуваннях і вбивстві журналістів та активістів. Доповідачка зазначила, що війна триває вже вісім років, і Україна й кожен українець сьогодні виступають щитом для всього демократичного світу, захищаючи мир та демократію від російського тероризму.
Під час обговорення виступів українських членкинь спільноти порушувалося питання міжнародної підтримки, деякі присутні ділилися своїм гірким досвідом пережитих воєн. Потужна підтримка на адресу України пролунала від членкині UPG з Грузії, промова якої була пронизана глибоким співчуттям і розумінням подій, які сьогодні переживають українці. Викладені нею факти відобразили потворне обличчя держави-терориста. Присутніх вразили звірства, які чинить держава-агресор проти мирного українського населення. Учасники постійно цікавилися, чим можна допомогти українському народові.
 |
Президент UPG Ємі Бабінгтон-Ашай (Yemi Babington-Ashaye) (Женева, Швейцарія) закликав усю спільноту бути активною, припинити просто захоплюватися мужністю українців і нарешті почати діяти. Він порівняв Україну з родиною, на яку напав хуліган: «Хіба ми можемо просто стояти і дивитись, хіба ми можемо просто спостерігати і казати «тримайтесь»?» У зв’язку з цим очільник спільноти висловив негативне ставлення до відсутності рішучих дій у питанні закриття неба над Україною з боку лідерів, які виправдовують свої вагання побоюваннями щодо початку третьої світової війни. Третя світова вже почалася, зазначив він, і триває вона на території України. Позиція Ємі Бабінгтона-Ашая чітка і конкретна – потрібно вимагати закриття неба для забезпечення безпольотної зони (#noflyzone).
Важко пояснити людям, не знайомим з історією України та імперськими забаганками держави-агресора, чому почалася війна. Втім, це була лише перша зустріч. На наступних заходах українські членкині спільноти спробують докладніше відповісти на це запитання.
Разом переможемо!
За інформацією Інституту економіки та прогнозування НАН України
P.S. Джерело ілюстрації на обкладинці повідомлення: ie.edu.