Вийшла друком перша книга історико-літературного нарису «Ті, що панують над зорями…». Автор — завідувач відділу теорії літератури і літературної критики Інституту літератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України, професор кафедри українського ділового мовлення Національної академії Служби безпеки України доктор філологічних наук Леся Демська-Будзуляк. Видання підготовлено на базі Національної академії Служби безпеки України.
 Перша книга історико-літературного нарису «Ті, що панують над зорями…» Л. Демської-Будзуляк. Фото: academy.ssu.gov.ua |
У цій книжці на основі авторських досліджень, мемуарних, епістолярних, наукових та інших джерел представлено науково-популярні нариси про життя і чин українських видатних осіб, у долі яких поєдналися співробітництво з українськими спеціальними службами та інтелектуальна і творча праця.
У першій книзі представлено п’ять історичних портретів людей, діяльність яких припала здебільшого на період української революції та визвольних змагань 1917–1921 рр. Постаті Павла Богацького, Юрія Гасенка, Івана Вислоцького, Дмитра Вітовського, Юрія Горліса-Горського на сьогодні хоч і відомі, однак не завжди належно досліджені і, що важливо, не актуалізовані в освітньому процесі. Водночас кожен із них зробив значний внесок у становлення української державності, гуманітаристики та спеціальних служб.
 Уривок зі книги |
Видання є першою книгою серії «Українці: митці і спецслужби», яку започаткувала Національна академія Служби безпеки України, та покликане:
1) популяризувати українські спеціальні служби як учасників спільного будівництва Української держави, зокрема її безпеки;
2) встановити історичну справедливість стосовно осіб, чиї імена довго замовчувались або ж недостатньо пошановані українською спільнотою;
3) показати, що коли на кону історії власна держава, то кожен свідомий громадянин відповідальний за її майбутнє.
На це й спрямований науково-популярний жанр серії, призначеної широкому колу читачів. Видання супроводжують розлогі коментарі та ґрунтовна бібліографія.
Книжку «Ті, що панують над зорями…» адресовано всім, хто цікавиться історією побудови української державності й участі у ній українських спеціальних служб, історією української культури та літератури. У широкий доступ вона надійде найближчим часом під егідою видавництва «Academia».
За інформацією Інституту літератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України